dahua LM24-E230C 23.6’’ FHD Monitor 180HZ
5.400,00 EGP
LM24-E230C
23.6’’ FHD Monitor
> The 1920*1080 resolution produces clearer and more vivid pictures;
> VA panel for wide viewing angles with 3-sided frameless design;
> The 180Hz high refresh rate enables you to aim at the target more quickly, eliminates picture lagging, and helps you to aim at the target faster;
> Adaptive sync can effectively solve picture lagging and tearing
DISPLAYS DESIGNCURVED
DISPLAYS PANELVA
DISPLAYS REFRESH RATE180HZ
DISPLAYS RESOLUTIONFULL HD 1080P
DISPLAYS RESPONSE TIME1MS
DISPLAYS SIZE24 INCH
Add to wishlist
Categories: 1080p FHD, Monitors
Tags: 180hz, 24INCH, curved, DAHUA, VA
Share: Facebook Twitter Tumblr Linkedin
Product brand
dahua
View all products
Description
Additional information
Reviews (0)
Model
Model
DHI-LM24-E230C
Display
Screen Size
23.6″
Panel type
VA
Aspect Ratio
16:9
Resolution
1920×1080
Backlight
E-LED
Brightness/Luminance
250nits(typ)
Contrast Ratio
3000:1
Color Support
99% sRGB, 83% NTSC, 85% DCI-P3, 80% Adobe RGB
Viewing Angle(H/V)
178°(H)/178°(V)
Response time
MPRT 1ms (max)
Refresh Rate
180Hz (max)
Signals
Interface
DP1.2×1,HDMI 1.4×2,Audio out×1
General
Power Supply
DC 12V 2.5A
Power Type
Adapter
Consumption (Standard)
TYP. 24W, MAX. 35 W
Consumption (Standby)
<0.5W
Net Weight
3.2kg
Gross Weight
4.9kg
Tilt Angles
Swivel(angle)
N/A
Pivot(angle/direction)
N/A
Height Adjustment
VESA
75x75mm
Dimension(W×H×D)
537.86*333.54*73.96mm(without stand)
Package(W×H×D)
630*149*407mm
Work Environment
Temperature
0°~40°(32°F~104°F)
Humidity
10%~85%
Accessory
Standard
DP cable,Adapter,Stand,Base
Monitor Panel Type
VA
Monitor Refresh Rate
180HZ
Monitor Size
23″-24″ INCH
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “dahua LM24-E230C 23.6’’ FHD Monitor 180HZ” Cancel reply
Your email address will not be published. Required fields are marked
Related products
Out of stock
AOC Q27G4F 27" 180Hz Gaming Monitor QHD
Read more Quick View
1440p 2K, Monitors